Yüzümüz toprağın, çiçeklerin güzelliklerine dönük, inat ve sabırla yürüyoruz her şeye rağmen. Yürüyeceğiz, gülümseyerek.!” – Nihat Behram

Sezen Aksu ve Tarkan’dan “Ceylan Önkol” için ağıt

CEYLAN

Ah yüreğimde dört nala atlar
Atların sağrısında kanatlar
Sağ yanım boydan boya Mezopotamya
Sol yanımda Rumeli ağıtları patlar

Gözlerime astılar seni
Ceylanım kör oldum ben
Ne havan topu ne mermi
Senle vuruldum ben

Ah gözümün yaşı sel Selanik
Diyarbekir’e bir türkü selalık
Gezme ceylan bu dağlarda gezme
Gece gerdanlık gündüz mezarlık

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, açlık grevindeki Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Kemal Gün’e ilişkin mesaj gönderdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, KHK ile görevlerinden ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile, oğlunun cenazesini almak için açlık grevine başlayan Kemal Gün’e ilişkin cezaevinden yazılı mesaj gönderdi.

selahattin-demirta

 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın mesajı şöyle:

Hukuka ve insan haklarına aykırı bir şekilde yürürlüğe konulan KHK’ler toplumda özellikle muhalif kesimlerde bir cadı avına dönüştü.

Darbecilerle hukuk içinde mücadeleye evet, darbe gerekçesi ile hükümet muhaliflerine yönelik haksızlıklara hayır diyoruz.

Bu vesile ile gasp edilen hakları için açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça şahsında bütün mağdurların sesinin duyulmasını destekliyor, onlara yönelik saldırıları kınıyor, selam ve saygılarımı iletiyorum.

Sadece cenazesine ulaşmak için açlık grevi yapmak zorunda olan yurttaşlarımızın varlığı bile tek başına iktidarın içine düştüğü rezaleti açıklamaya yeterlidir. Kamuoyunu bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum, selam, saygı ve sevgilerimi iletiyorum. (evrensel)

Selahattin Demirtaş: Soma’da 301 işçi değil de 301 milyarder hayatını kaybetseydi sonuçları böyle mi olurdu? (2014)

“Bu cendereden, birbirimize sahip çıkarak kurtulacağız”

Bugünlerden geriye; bir yarına gidenler kalır, bir de yarınlar için direnenler..! #Büyükİnsanlık #Kazanacağız #MutlakaKazanacağız #YılmazGüney